kedilerin beden dili

Resimlerle Kedi Dili “Kediler Ne Demek İstiyor?”

Kedilerimizin dillerinden anlamak, onlarla aramızdaki iletişim daha sağlıklı ve daha kalıcı olmasına imkan sağlar. Kedi sahipleri genelde kedilerinin ne demek istediklerini anlamadığı gibi kedi dili tekniklerini bilmediklerinden dolayı, saldırılara, aradaki samimiyetin bozulmasına neden olmaktadır.

Bugün sizlere Resimlerle kedi dilini anlatacak, bu alanda eksiği olan kedi sahiplerine fikir sunmuş olacağız.

Ayrıca web sitemiz üzerinden de kedileriniz için dilerseniz %100 organik ve %100 yerli üretim olan Chance Maya kedi kumu siparişi verebilirsiniz. İçerisinde hiçbir bileşen olmayan Türkiyenin ilk ve tek yerli kedi kumu Chance Mayayı kedileriniz çok sevecek.

Resimlerle kedi dili başlıklı konumuzdaki resimlere sırası ile göz atabilir, açıklamalar sayesinde kedinizin ne demek istediğini artık çözebilirsiniz!

 

Kedilerin Beden Dili Nasıldır?

Kediler genel olarak, kulakları, tüyleri, sesleri ve kuyrukları ile karşısındaki ve çevresindeki insanlara ve canlılara sinyaller vererek durumu izah edebilirler fakat her kedi sahibi birey karşısındaki tavırların anlamlarını bilemeyebilir, bundan dolayı sizlere kedilerin beden dili resimli olarak sunacağız.

Kuyruk Havada

Kedilerin beden dili kuyruk kaldırma

Kedilerinizin kuyruğu havadaysa bu iyi birşeydir. Kediler dost olduğu kişilere karşı samimiyetlerini göstermek adına kuyruklarını kaldırırlar.

Kuyruk Havada Titreme

Kuyruk Havada Titreme Kedi Vücut Dili

Kedilerinizin kuyruğu havada ve hafif hafif titreme yaşıyorsa bu çiftleşme dönemine yaklaştığının belirtisidir. Karşı tarafa bu isteğini belirtmek için yapıyordur.

Kuyruğu Aşağıda ve Kabarık

Kedi vücut dili kuyruğu inik ve kabarık ne demek

Kediler etraftaki insanlardan veya farklı kedilerden korktukları zaman kuyruklarını aşağı indirerek kendilerini kabartırlar, bu tip durumlarda onu ürkütmemek için sakin davranmanız gerekmektedir.

Kuruk Aşağıda ve Sallıyorsa

Kuyruğunu aşağı indirmiş ve sağa sola sallıyorsa bu kedinizin sizi onu sevdiğinizi anladığına işarettir. Sevginizi göstermekten çekinmeyin.

Kuyruk Aşağıda ve Bacaklarının Arasında

Kedileriniz genelde tedirgin olduğu zaman, kuyruklarını bacaklarının altına alarak aşağıda tutarlar bu nereye kaçacaklarını bilemedikleri zaman oldukça sık karşılaşılan bir durumdur.

Karnı ve Elleri Açık Yerde Yatıyorsa

Bu durumda sizlerden sevgi istediği anlamına gelmektedir. Bu zamanlarda kedinize olabildiğince sevgi ve şevkat göstermekten çekinmeyin. 🙂

Bugün sizlere kedilerinizin hareketleri ve tavırlarını anlatan görseller ve açıklamalar yaparak bilgilenmenize yardımcı olmak istedik 🙂

Türkiyenin ilk ve tek %100 organik ve %100 yerli kedi kumu olan Chance Maya kedi kumumuzdan sipariş vermek için hemen sipariş ver sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yazımızı Yorumlamak İster Misin?